• TIK Gymnastik

    • Home
    • News
    • Single News

Nyheder

Prøv ‘Aktiv mandag’

Vi er klar med et helt nyt koncept “Aktiv Mandag”, hvor du og dit barn eller barnebarn (4-8 år) kan deltage, når det passer ind i hverdagen. Ingen forpligtelser om at deltage hver gang. Eneste krav er, at I er friske på at have det sjovt sammen! Vores dygtige instruktører er klar til at tage godt imod jer og sætte gang i forskellige aktiviteter, så alle kan være med. Det kan være forskellige motoriske udfordringer som tumletik, tons, leg med bolde, familieyoga, balance, rytmik og dans.

Det er hver mandag indtil 21.12.2020 fra kl. 17.00 til 17.45 på Parkskolen i Taastrup. Pris: 25 kr, pr. barn.

Det er gratis for den voksne, som kan glæde sig til også at få trænet lattermusklerne og kroppen. Du betaler med mobilepay, når I kommer.

Vi følger naturligvis sundhedsmyndighedernes anbefalinger omkring corona, derfor er der plads til 25 personer hver gang! Derfor er tilmelding pr. gang påkrævet på TikAktivMandag@gmail.com – Angiv barnets navn og alder samt den dato, I gerne vil deltage

Comments are closed.