• TIK Gymnastik

    • Home
    • News
    • Single News

Nyheder

Fra alle os til alle jer!

Et lille udsnit af fantastiske gymnaster, instruktører og bestyrelsen i TIK Gymnastik ønsker i denne video alle en glædelig jul og et forhåbentligt corona-frit nytår. I det meste af 2020 har vi haft corona med som en yderst uvelkommen gæst, som har forandret vores hverdag – også i gymnastikforeningen. Men corona har også mindet os om, hvor stærkt og vigtigt fællesskabet er. Hvor meget vi har brug for hinanden, og hvor meget vi kan gøre, når vi løfter i flok! Et stort tak til alle frivillige for at udvise et imponerende samfundssind og omstillingsparathed. Uden jer var der ingen gymnastikforeningen. Et stort tak til alle gymnaster, der har støttet op, været tålmodige og vist os, hvor værdifuldt foreningslivet er. Rigtig glædelig jul fra bestyrelsen i TIK Gymnastik.

Se vores julehilsen: https://www.facebook.com/TikGymnastik/posts/3156971014407174

Comments are closed.